Достапни линкови

Делта сојот на короновирусот


Делта сојот на короновирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Што треба да знаете за новиот сој на коронавирусот, наречен Делта? Побрзо се шири, симптомите се слични, вакцините се делотворни.

Категории

XS
SM
MD
LG