Достапни линкови

Дали сте за парче пица направена од робот?


Дали сте за парче пица направена од робот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Пицерија во центарот на Париз им нуди необична услуга на своите гости. Роботи ја примаат нарачката, ги сечат парчињата и ја ставаат пицата во кутија. Иноваторите велат дека им биле потребни осум години истражување и развој, за да ја создадат технологијата која стои зад првиот робот во светот кој прави пица.

Категории

XS
SM
MD
LG