Достапни линкови

Дали социјалните мрежи се лоши за децата?


Дали социјалните мрежи се лоши за децата?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Напорот за легално ограничување на пристапот на децата до социјалните медиуми во Соединетите Американски Држави добива на интензитет. Досега, сепак, истражувачите велат дека платформите имаат и негативни и позитивни ефекти врз малолетниците кои ги користат, како што дознава Вероника Балдерас Иглесијас од Гласот на Америка.

Категории

XS
SM
MD
LG