Достапни линкови

Дали „Ковид пасоши“ ќе го обноват туризмот во Европа?


Дали „Ковид пасоши“ ќе го обноват туризмот во Европа?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Предлогот на Европската коисија за таканаречени „зелени пасоши“, за патување во рамките на ЕУ, дава надеж за спас на туристичката сезона ова лето во јужна Европа. Но, вакцинирањето оди бавно, а стапките на инфицирани од Ковид 19 не се намалуваат значително, па и обновувањето на туризмот е неизвесно.

Категории

XS
SM
MD
LG