Достапни линкови

Враќање во иднината: американските астронаути повторно дома

По скоро една деценија како што НАСА и плаќа на Русија за да испраќа свои астронаути во орбитата, на 27-ми мај, тие повторно од американско тло ќе почнат да полетуваат и тоа во американски хипермодерен вселенски брод.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG