Достапни линкови

Во лов по суперјахти на богатите и моќни Руси

Раскошните суперјахти во сопственост на руските олигарси пловат во немирни правни води додека властите ширум светот наметнуваат меѓународни санкции за да ги притиснат блиските соработници на претседателот Владимир Путин. Досега се запленети голем број бродови, чија вкупна вредност се проценува на најмалку 1,6 милијарди долари. Еве поглед на неколку заплените јахти и сопствениците зад нив, како и некои кои се во видното поле на властите, вклучително и оној кој е поврзан со самиот Путин.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG