Достапни линкови

Во Кабул под Талибанците

Надреални сцени во главниот град на Авганистан, додека исламските екстремисти кои ја презедоа контролата врз Авганистан одржуваат состаноци за образованието на жените и патролираат по улиците на Кабул со американско оружје.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG