Достапни линкови

Виртуелна реалност во полза на аутистични деца


Виртуелна реалност во полза на аутистични деца
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00

Училиштето за аутистични деца „Прајор Корт“ во Беркшир, Англија започна со нов проект - прошетки во виртуелна реалност за да можат децата полесно да посетуваат нови места во реалноста. Покрај тоа, тие собираат и податоци за секое дете, за неговото однесување и потоа ги анализираат за да можат да предвидат напад.

Категории

XS
SM
MD
LG