Достапни линкови

Вдовицата на убиениот украински цивил до рускиот војник: „Можеше да промашиш“


Вдовицата на убиениот украински цивил до рускиот војник: „Можеше да промашиш“
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Катерина Шелипова, вдовицата на украинскиот цивил, пензионерот Олександр, убиен од првиот руски војник на кој му се суди за воени злосторства во Украина, рече дека можел да го „пропушти“ нејзиниот сопруг место да извршува наредби. Обвинетиот војник се изјасни за виновен пред судот во Киев на 18 мај.

Категории

XS
SM
MD
LG