Достапни линкови

Буковиќ - До вода седат, вода немаат


Буковиќ - До вода седат, вода немаат
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Околу 50 семејства од горниот дел на селото Буковиќ со години немаат вода. Селото се наоѓа во Општина Сарај, на 18 километри од центарот на Скопје и на само седум километри до изворот Рашче кој го снабдува Скопје со вода. Надлежните постојано ветуваат, но вода се уште нема, се жалат тие.

Категории

XS
SM
MD
LG