Достапни линкови

Безбедносни мерки во САД пред инаугурацијата на Бајден

Илјадници војници на Националната гарда на САД се распоредени во главниот град Вашингтон, како превентивна мерка против можни насилства пред и за време на инаугурацијата на новиот претседател Џо Бајден. Инаугурацијата ќе се одржи на 20-ти јануари. ФБИ предупреди дека се можни „вооружени демонстранти“.

(Фотографии од АФП, АП, ЕПА-ЕФЕ, Ројтерс)

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG