Достапни линкови

Бадминтон во Македонија - има таленти, нема сали


Бадминтон во Македонија - има таленти, нема сали
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Од официјалниот влез на бадминтонот како спорт во Македонија, во 2003 година до денес, според пионерот Горан Тасевски, и деца и возрасни покажале интерес за рекреативен или професионален тренинг. Помеѓу нив, се истакнале и талентите кои собираат медали од меѓународни натпревари, иако не тренираат во услови како оние што ги имаат нивните врсници преку граница.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG