Достапни линкови

Ана Винтур: „Не трупајте облека“


Ана Винтур: „Не трупајте облека“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Брендовите во модната индустрија издаваат се повеќе колекции во годината, а со тоа трошат повеќе енергија, испуштаат штетни гасови и ја загадуваат животната средина. Затоа, одговорниот уредник на највлијателниот моден магазин „Вог“, Ана Винтур апелира да се ценат облеките кои ги имаме.

Категории

XS
SM
MD
LG