Достапни линкови

Алатки за вештачка интелигенција - револуција или ризик за образованието


Алатки за вештачка интелигенција - револуција или ризик за образованието
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Зошто да трошам часови на пишување есеј или семинарска ако робот може да ја напише за мене за помалку од половина минута? Според младите со кои разговаравме, вака размислуваат дел од средношколците и студентите во Македонија откако дознале за алатката за вештачка интелигенција ChatGPT. Наставниците од средните училишта кои ги контактиравме од нас за првпат слушнаа дека постои нешто вакво.

Категории

XS
SM
MD
LG