Достапни линкови

16x9 Image

Зорана Гаџовска Спасовска

Новинарската кариера ја започна во А1 телевизија. Работела на теми од образование, социјални проблеми, здравство и екологија. Родена е на 30.09.1983 година во Скопје. Од јуни 2009-та година работи како постојан дописник за Радио Слободна Европа од Скопје.

Автор Зорана Гаџовска Спасовска

Вчитај повеќе

XS
SM
MD
LG