Достапни линкови

Зошто гасоводите станаа предмет на интерес во Обвинителство?


Зошто гасоводите станаа предмет на интерес во Обвинителство?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Единствениот гасовод низ кој тече гас во Северна Македонија е од Бугарија и е долг 98 километри. Изграден во 90-тите години. Три нови гасоводи се делумно изградени, а сите други се само на хартија. Бавната гасификација е главно поради непочитување на рокови, нерешени имотно правни односи и недоволно средства за експропријација, утврдиле државните ревизори.

Категории

XS
SM
MD
LG