Достапни линкови

Животот во Бањска, Косово, десет дена подоцна


Животот во Бањска, Косово, десет дена подоцна
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

По нападот на косовската полиција на 24 септември, кога беше убиен полициски наредник, а во продолжение на конфликтот тројца вооружени напаѓачи, состојбата во Бањска на северот на Косово постепено се стабилизира. Локалните жители се уште се во шок и не сакаат да зборуваат за медиумите. Полициски сили се распоредени во центарот на населбата.

Категории

XS
SM
MD
LG