Достапни линкови

Живот во руини: Украинско место на линија на фронтот речиси без жители

Помалку од 100 жители во градот Вухледар, во регионот на Доњецк, не сакаат да се евакуираат, иако се на линија на фронтот. Цел се на постојано гранатирање.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG