Достапни линкови

Жителите на Харкив во солзи по руските напади


Жителите на Харкив во солзи по руските напади
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Повредени луѓе очајно чекаа вести за најблиските кои сè уште се водат за исчезнати во урнатините на станбен блок во Харков, источна Украина, откако беше погоден од руски ракетен напад. Во меѓувреме, Украина доби дозвола да дејствува со американско оружје на руска територија.

Категории

XS
SM
MD
LG