Достапни линкови

Жителите на Газа по израелските напади: Не можеме да живееме вака!


Жителите на Газа по израелските напади: Не можеме да живееме вака!
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Израелската војска се подготвува за можна копнена операција во Газа, но политичкото раководство сè уште не донело одлука. Луѓето во Газа ја поминаа вечерта во мрак, опкружени со остатоците на разурнатите населби додека израелскиот премиер Нетанјаху вети дека ќе ја „уништи“ милитантната група Хамас.

Категории

XS
SM
MD
LG