Достапни линкови

Европската иднина во фокусот на средбата меѓу Жељасков и Џафери


Европската иднина во фокусот на средбата меѓу Жељасков и Џафери
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Претседателот на бугарскиот Парламент Росен Жељасков вели дека за Бугарија е исклучително важно Северна Македонија и Албанија да одат заедно на патот кон ЕУ. Неговиот домаќин Талат Џафери вели дека можностите за соработка се бројни, а функционерите треба да се заложат за добрососедски односи.

Категории

XS
SM
MD
LG