Достапни линкови

Засега ниту еден спортист со А-норма за Олимпијадата во Париз


Засега ниту еден спортист со А-норма за Олимпијадата во Париз
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:13 0:00

Париз е дестинација проблематична за нас во овој момент, бидејќи немаме ниту еден квалификуван спортист со олимписка А норма, вели Владимир Богоевски - спортски директор на Македонскиот олимписки комитет во неделното интервју на РСЕ. Тој вели дека на толку ниско ниво е паднат македонскиот спорт.

Категории

XS
SM
MD
LG