Достапни линкови

Заробени руски тенкови во акција против руските сили


Заробени руски тенкови во акција против руските сили
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Украинските сили користат стотици руски тенкови кои ги освоиле во различни акции во земјата. Се проценува дека украинците заробиле најмалку 500 руски тенкови, кои ги поправиле и ги пуштиле во акција.

Категории

XS
SM
MD
LG