Достапни линкови

Загриженост од можно руско враќање во украински Суми


Загриженост од можно руско враќање во украински Суми
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00

Жителите на североисточниот украински регион Суми се загрижени поради нова руска офанзива откако Москва отвори нов фронт во соседната област Харкив. Руските сили се приближија до градот Суми кога ја започнаа целосната инвазија во 2022 година, но се повлекоа откако претрпеа загуби.

Категории

XS
SM
MD
LG