Достапни линкови

World Press Photo 2021 - Победници

World Press Photo е независна непрофитна организација што го поддржува фоторепортерството. За годинашните награди, судиите прегледаа 74.470 фотографии направени од 4.315 фотографи. Победниците на престижниот меѓународен натпревар беа објавени на 15 април.

Еве избор на победнички фотографии.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG