Достапни линкови

Како беше на првиот училишен ден со ковид-19?

Училиштата ширум светот повторно се отворија по летниот распуст и претходните мерки за ковид-19. Како што децата се враќаат на час, училиштата преземаат мерки за спречување на порастот на инфекции со коронавирус.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG