Достапни линкови

Видео анкета: Ерменија и интеграцијата во Европската Унија


Видео анкета: Ерменија и интеграцијата во Европската Унија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Ерменија беше дел од Источното партнерство на Европската Унија, но претседателот Серж Саркасјан реши да и се приклучи на царинската унија со Русија, со што е запрен процесот на доближување до ЕУ. Што мислат Ерменците.

XS
SM
MD
LG