Достапни линкови

Вонредна состојба во Киргистан поради поплави и лизгање на земјиштето


Вонредна состојба во Киргистан поради поплави и лизгање на земјиштето
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Најмалку 15 лица загинаа во Киргистан како резултат на силните поплави кои предизвикаа уривање на мостови и и патишта. На 2 јули властите прогласија вонредна состојба во четири региони и предупредија дека обилните дождови и ризикот од дополнителни поплави најверојатно ќе продолжат.

Категории

XS
SM
MD
LG