Достапни линкови

Во украински Харкив на училиште во метро


Во украински Харкив на училиште во метро
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Поради опасност од постојани руски напади, некои ученици во источниот украински град Харкив ја започнаа учебната година во метро станиците. По целосната инвазија на Русија, многу украински училишта се префрлија на онлајн учење. Додека учениците се враќаат на наставата лично, градските власти најавија дека некои часови ќе се одржуваат под земја од безбедносни причини.

Категории

XS
SM
MD
LG