Достапни линкови

Вербален напад врз Украинка во Краков, Полска


Вербален напад врз Украинка во Краков, Полска
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Навредлива улична конфронтација во Краков предизвика вирално видео и негодување против малтретирањето на украински бегалци во Полска. Кога една Украинка и нејзините две деца се нашле соочени со навреди во парк, таа ја снимила случката и го споделила видеото на интернет. Насилникот сега се соочува со обвинение. Стотици Полјаци и изразуваат поддршка.

Категории

XS
SM
MD
LG