Достапни линкови

Велешките „деца на Трамп“ повторно активни


Велешките „деца на Трамп“ повторно активни
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:53 0:00

Ако претходно млади велешани беа познати по создавање на лажни вести, сега заработуваат од продажба на картички со ликот на Доналд Трамп. РСЕ откри 69 луѓе кои се креатори на повеќе од 88 сајтови за продажба преку Телеграм канали. Сведоштва на американски граѓани кои мислеле дека ќе се збогатат.

Категории

XS
SM
MD
LG