Достапни линкови

Деструктивната сила на „Мајката на сите бомби“


Војската на САД фрли бомба тешка 9,800 килограми врз комплекс на тунели на милитантите на Исламската држава во Авганистан. На ова видео на американските сили се гледа тестот на ГБУ-43/Б , во 2003 - та, позната како „Мајка на сите бомби“ " (Reuters)

XS
SM
MD
LG