Достапни линкови

Украинско момче со 80% изгореници се врати дома по повеќе од 30 операции во Германија


Украинско момче со 80% изгореници се врати дома по повеќе од 30 операции во Германија
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Oсумгодишно момче од Украина, кое имало изгореници на 80 отсто од телото по воздушен напад, се врати дома откако беше подложен на над 30 операции во Германија. Роман Олексив беше повреден, а неговата мајка беше убиена во руски ракетен напад врз Виница, град во централна Украина, во јули 2022 година. ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Содржината на ова видео може да биде вознемирувачка за некои гледачи.

Категории

XS
SM
MD
LG