Достапни линкови

Украинските трупи ги одбиваат руските напади врз Авдијивка


Украинските трупи ги одбиваат руските напади врз Авдијивка
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Украинските војници продолжуваат да се држат во Авдијивка додека руските сили го напаѓаат индустрискиот град во регионот Доњецк. Москва започна офанзива на областа на почетокот на октомври. Руските сили претрпеле големи загуби за време на нападот, според украинските власти. И покрај секојдневните борби, околу 1.500 жители продолжуваат да живеат меѓу урнатините на нивните некогаш мирни населби.

Категории

XS
SM
MD
LG