Достапни линкови

Украински војник со ампутирана нога се врати на фронтот


Украински војник со ампутирана нога се врати на фронтот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Украинскиот војник Артем Холодкевич вели дека немал никаков интерес да работи во канцеларија, далеку од фронтот, откако ја изгубил ногата од руска мина. По пет месеци одење со протетски екстремитет, тој може да се движи околу одбранбените ровови во кои живеат неговите колеги војници. Неговото единствено барање: копање подлабоки ровови за да се одржи кондицијата и за да се направат привремените засолништа побезбедни за украинските војници кои се борат против руската инвазија.

Категории

XS
SM
MD
LG