Достапни линкови

Украински војници на фронтот следат и фудбал


Украински војници на фронтот следат и фудбал
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Украинска артилериска единица навива за националниот фудбалски тим кој се натпреварува на Европското фудбалско првенство. Војниците ги користат малите паузи во борбите за да гледаат фудбал. Но, штом украинските извиднички единици пронајдат нови цели, војниците се враќаат во битка за да возвратат против руските сили.

Категории

XS
SM
MD
LG