Достапни линкови

Ексклузивно: Украинските трупи на фронтот ги запираат руските напади во регионот Харкив


Ексклузивно: Украинските трупи на фронтот ги запираат руските напади во регионот Харкив
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Украинските сили продолжуваат со престрелките со руските војници кои постојано се обидуваат да напредуваат во североисточниот регион Харкив. Маријан Кушнир од РСЕ беше на линијата на фронтот со 42-та механизирана бригада на Украина. Тие користат минофрлачи и беспилотни летала за запирање на руското напредување.

Категории

XS
SM
MD
LG