Достапни линкови

Украински деца ранети со забрането оружје


Украински деца ранети со забрането оружје
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00

Лекарите во детската болница во украинскиот регион Керсон зборуваат за видовите повреди што ги третирале од почетокот на руската целосна инвазија на Украина во 2022 година. Тие вклучуваат рани од флешети -- челични шрапнели, кои се забранети според хуманитарното право.

Категории

XS
SM
MD
LG