Достапни линкови

Украинската полиција се обидува да го одржува редот во местата во близина на фронтот


Украинската полиција се обидува да го одржува редот во местата во близина на фронтот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Откако во декември го освои градот Марјинка во украинската област Доњецк, руската војска сега напредува кон блискиот град Курахове. Поголемиот дел од населението замина, но локалната полиција сè уште има работа за фаќање ограбувачи и спречување на жителите да влезат во опасните области.

Категории

XS
SM
MD
LG