Достапни линкови

Украинската армија со кампања за регрутација поради проблеми со мобилизацијата


Украинската армија со кампања за регрутација поради проблеми со мобилизацијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Единици на украинската армија започнаа свои кампањи за регрутирање на војници додека Киев ги разгледува плановите за дополнителна мобилизација. Целта е на цивилите да им се даде претстава за воената обука со надеж дека тоа ќе ги мотивира да се пријават. Киев се бори да привлече нови регрути во услови на зголемени загуби на линијата на фронтот.

Категории

XS
SM
MD
LG