Достапни линкови

Украинска единица соборува дронови од американски патролни чамци


Украинска единица соборува дронови од американски патролни чамци
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Патролни чамци, испорачани од САД, се распоредени на реката Дњепар за да го одбранат главниот град Киев од ракетни и беспилотни летала.

Категории

XS
SM
MD
LG