Достапни линкови

Сателитски фотографии покажуваат дека руските напади се фокусирани врз цивилни области во Украина

Најновите сателитски снимки од Maxar Technologies, направени на 18-21 март, откриваат голема штета од руските напади врз станбени области во и околу градовите Чернихив, Мариупол и Киев. Украинските цивили се цел на бомбардирање и гранатирање додека руските сили се обидуваат да ја истуркаат нивната позапрена офанзива.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG