Достапни линкови

Ехо на историјата: Фотографии од војната во Украина и од Втората светска војна

Ехо на историјата: Фотографии од војна во Украина како огледало на сцени од Втората светска војна

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG