Достапни линкови

Порошенко - прекинот на огнот заврши


Порошенко - прекинот на огнот заврши
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:29 0:00

Украинскиот претседател Петро Порошенко изјави дека нема да го обнови прекинот на огнот и оти украинските сили ќе почнат офанзива против бунтовниците во источна Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG