Достапни линкови

По падот на Малезискиот патнички авион

На 17 јули светот беше шокиран од веста дека авион на Малезија Ерлајнс на летот Амстердам Куала Лумпур бил, како што се верува, соборен со ракета над источна Украина. Авионот падна во регион под контрола на проруските сепаратисти. Сите 283 патници и 15 членови на екипажот загинаа.

Категории

XS
SM
MD
LG