Достапни линкови

Хуманитарен коридор за украинските војници?


Хуманитарен коридор за украинските војници?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Премиерот на самопрогласената Народна република Доњецк Александар Захарченко изјави дека го прифатил предлогот на претседателот Владимир Путин да отвори хуманитарни коридори за опколените украински сили, под услов тие да го предадат оружјето.

Категории

XS
SM
MD
LG