Достапни линкови

Матурирање среде воена пустош: Фотографии на ученици од разурнатиот Чернихив

За група ученици во разурнатиот од војна украинскиот град Чернихив, нивните нетрадиционални фотографии од дипломирањето, со уништувањата во градот како позадина, служат како евиденција на животите прекинати од воен конфликт.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG