Достапни линкови

Украина во трка да ги заврши одбранбените линии и да го спречи руското напредување

Киев ги покажа неодамна изградените одбранбени утврдувања за кои се надева дека ќе се протегаат на речиси 1.200 километри.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG