Достапни линкови

Смртоносни поплави долж бугарскиот јужен брег на Црното Море

Автомобили и камп-приколки завршија во морето бидејќи поплавите од поројниот дожд поплавија домови, хотели и кампови на јужниот црноморски брег во Бугарија. Властите велат дека најмалку две лица загинале и дека се уште трагаат по мајка и дете


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG