Достапни линкови

Турција - граѓаните на улица, се качуваат на тенковите


Турција - граѓаните на улица, се качуваат на тенковите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Воениот удар во Турција не успеа. Граѓани на повик на претседателот Реџеп Таип Ердоган излегоа на улица и му дадоа подршка. Тие се качуваа на тенковите за да ги превземат откако војската ги зазеде клучните позиции. (Andolija/Reuters)

Категории

XS
SM
MD
LG